Žaliasis kodas

Dainius Statkevičius

Ten kur yra harmonija tarp žmogaus veiklos ir jį supančios aplinkos, galime kalbėti apie tobulybę.

Taivanio laibauodegis žaltys. Ropliais domėtis pradėjau dar būdamas mokinys, kai tuometiniam ornitologui šovė mintis: “Gyvatės – daugelis jų bijo ir jų nekenčia, o jos taip pat nori, kad jas kažkas saugotų ir mylėtų“. Nuotraukoje ne grasinanti poza, o prisistatymo Jums: “Štai ir mes, savotiškai įspūdingi, bet naudingi ir norintys turėti savo vietą Žemėje“

Leopardas, fotografuota Yalla nacionaliniame parke, Šri Lanka. Mūsų visų pareiga, kad Žemėje liktų kuo daugiau natūralių, mažai žmogaus ūkinės veiklos paliestų kampelių, kuriuose komfortą rastų nykstančios augalų ir gyvūnų rūšys – kaip šis leopardas. Man 4 metus teko vykti į Yalla, kad natūraliai gamtoje nufotografuočiau leopardą. Belieka tikėtis, kad mano vaikai ar anūkai sulauks tokių laikų, kad tokias rūšis galėtų stebėti be jokių didelių pastangų.

Vakarėja Yalla nacionaliniame parke, Šri Lanka. Taip norėtųsi, kad tokia harmonija, tyla ir ramybė gamtoje tęstųsi ir ilgai nesibaigtų. Kad visi jaustųsi saugūs – ir paukščiai ir žvėrys, kaip jaučiasi paukščiai šioje, ramybe dvelkiančioje nuotraukoje.

Mandarininis žaltys. Parodyta visiška ramybė ir harmonija. Su visiais galima sutarti ir draugauti – juk ir žalčiui reikia švelnumo. Už tai esame atsakingi mes – Žmonės.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: