Žemės kreipimasis

Indrė Jasaitytė

Vieną kartą išgirdau Žemės kreipimąsi :

„Sveikas Žmogau,

Girdėjau susirūpinai ekologinėmis problemomis ir jau pradėjai ieškoti šių problemų sprendimo būdų. Tai pagirtina, tačiau…. kur Tu buvai anksčiau?

Stebėjau Tavo evoliuciją ir stebėjausi Tavo sumanumu. Vos per pora milijonų metų tapai galingiausiu organizmu. Tačiau kaip bebūtų gaila, užuot vien kūręs Tu daugiau žaloji, naikini ir niokoji…

Aš esu Žemė. Ir kreipiuosi į Tave, nes pavargau būti dusinama, plėšoma, kasama, siurbiama ir kitaip žalojama.

Žmogau, kiek dar Tau reikia mano turtų, iškasenų, miškų? Kada Tu sustosi? Kai aš nebegalėsiu Tau nieko naudingo teikti?

Prašau, nustok bent jau šiukšlinti. Palengvintum mano gyvenimą. Ir, turiu pripažinti, ne vien mano, bet ir kitų organizmų gyvenimą palengvintum.

Suprantu, prašyti, kad atsisakytum naftos, akmens anglies, gamyklų, yra kiek per daug drastiška. Tad prašau, bent jau rūpinkis mažinti gamybos kiekį, perdirbti daiktus, kad juos būtų galima kuo daugiau kartų panaudoti. Dar galėtum pagalvoti ir apie ekologišką kurą.

Na, o iš tiesų labai prašau nepamiršti su kuo dar ant šios Žemės ( ant manęs) gyveni. Jei visada pagalvosi apie žalą net ir mažiausiems organizmams, visiems taps daug lengviau. Ar žinojai, kad baigia išnykti: gelsvasis saidrenis, raibioji gegūnė, sidabrinė visgė? Tikriausiai net nežinai, kaip šie augalai atrodo… O gaila… Net ir šie mažyčiai augalai padeda Tau. Jų dėka Tu kvėpuoji ir turi ko valgyti. O gal kada nors jie padės išgydyti baisiausią Tavo ligą? Jei tik išliks… jei Tu juos išsaugosi… Šie augalai myli mane ir kenčia nuo Tavo veiklos.

Pagalvok apie visus Tave supančius organizmus ir pradėk jais rūpintis. Bent jau pasistenk susirinkti savo šiukšles ir dar kartą jas panaudoti. Taip apsaugosi kitus, o kartu ir save.

Su rūpesčiu

Tavo Žemė“

Tikiuosi, kad išgirdai ir Tu!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: