Kad žaliuotų mūsų planeta

Martynas Tilvikis (koordinavo mokytoja R.Miežetienė)

2009. 09. 20

Susimąsčiau, kada žmonės pradės galvoti ne vien apie save, bet ir apie tai, kas yra aplink? Ima pyktis, kai vasarą važiuoju dviračiu ir pakelėje matau išmestus šiukšlių maišus. Juk plastmasei suirti reikia ne vienerių metų, be to, nuodingos medžiagos susigeria į žemę, tada pradeda augti deformuotis medžiai, krūmai bei kiti augalai. Tai paliečia gyvūnus, o toliau į nenutrūkstamą grandinę pakliūva pats žmogus.

2009. 10. 05

Per istorijos pamoką kalbėjome apie išradimus, padariusius pramonėje perversmą. Kai buvo išrastas garo variklis, visi džiaugėsi tuo ir net nepagalvojo, kas gali būti vėliau. Po kiek laiko mokslininkas Fordas sugalvojo benzinu varomą mašiną. Bėgant laikui, automobiliai tobulėjo, tapo prieinamesni žmonėms, pradėjo jų daugėti. Niekas negalvojo, kad iš jų išmetamojo vamzdžio kylantys nemalonaus kvapo dūmai galės kam pakenkti. Šiais laikais dėl įsigalinčios pramonės (gamyklų, fabrikų, elektrinių), įvairių prietaisų, technikos išmetamų į aplinką nuodingų medžiagų ozono sluoksnyje atsiranda skylės, suyra planetos ,,plaučiai“, gresia globalinis atšilimas ir planetos žūtis.

2009. 10. 10

Šiandien su klase eisime į talką, tvarkysime parką. Kaip malonu, kad yra rengiami tokie darbai ir visa mokykla prisideda prie aplinkos puošimo. Po talkos, grįžtant parku, malonu- nesimato nė vienos šiukšlės. O jeigu visada taip?..

2009. 10. 15

Per televizorių mačiau žmones, einančius gatvėmis, nešančius plakatus su užrašais: „Išsaugokime gamtą“, ,, Būk pasveikinta, žalioji mūsų planeta“ ir kt. Džiugu, kad vis dar yra nemažai kovojančių už žemę. Taip, ne kas kitas, o tik patys žmonės gali apsaugoti ją, kad žaliuotų taip, kaip žaliuoja, kad žydėtų taip, kaip žydi, kad čiulbėtų taip, kaip čiulba, kad kalbėtų sava kalba…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: