Gelbėkitės – šiukšlės puola!

Vaida Žičevičiūtė (koordinavo mokytoja Loreta Klivienė)

Išeidami iš namų visų pirma turėsime nuo takų nusikasti šiukšles, o pamatyti medį laukuose bus tikra prabanga. Visi nešiosime dujokaukes ir dėl užterštumo gyvensime ne ilgiau kaip 40 metų. Padidės žmonių išsigimimas, o dėl per didelio kiekio šiukšlių mums truks gyvenamos vietos.

Ir tai ne siaubo filmas „Šiukšlės puola“, o mūsų planetos ateitis. Nieko nesiruošiu gąsdinti. Tiesiog esu realistė. Meskime pasenusį požiūrį „Po manęs nors ir tvanas“ šalin ir į pasaulį pažiūrėkime kitu kampu. Juk daugelis iš mūsų tikrai turės vaikų, tad jei dabar nejaučiam užterštumo pasėkmių , tai pajaus mūsų ateities kartos (žinoma, jei neateis 2012-ais pranašaujama pasaulio pabaiga).

Pasekmės skamba labai skaudžiai, tad kodėl negalėtume nors kiek sušvelninti padėties? Žmonės linkę tik skųstis ir nieko daugiau nedaryti, bet mes galime pakeisti situaciją. Jei kiekvienas prisidėtų bent trupinėliu, pasaulio taršos problema taptų tik maža problemėle.

Ir ką mes galime padaryti? Pasak visažinės „googlės“, galėtume pradėti rūšiuoti šiukšles, nemėtyti jų kur papuola. Geriau važinėti dviračiais ar kokiomis kitomis transporto priemonėmis, kurios neterštų atmosferos. Taip pat vartodami ekologiškus produktus nepropaguotume nesveikų, plačiajai visuomenei greičiausiai įbrukamų produktų, kaip pica, hamburgeriai ar „čipsai“. O tai taip pat padėtų mūsų pačių sveikatai. Dar galima prisidėti prie dabar labai madingų aplinkosaugos ar ekologijos judėjimų, tokių kaip „Žalieji“.

Būdų kaip tapti didvyriu (arba didmoterimi) ir išgelbėti pasaulį nuo šiukšlių tvano yra daug ir įvairių, tiesiog reikia tam pasiryžti ir „įjungti“ vaizduotę. Tai ne tik naudinga mūsų planetai, bet yra puikus bei prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: