Ar išgirsim pagalbos prašymą?

Gabrielius Kuliešius (koordinavo mokytoja R.Miežetienė)

Mielas Jonai, ar kanda nors susimąstei, kokia graži mūsų planeta? Begalinės jūros, laukai, tyvuliuojantys ežerai, banguojantys vandenynai, žalios šlamančios girios ? Pasaulyje yra nesuskaičiuojama galybė gyvūnų rūšių, gamtos stebuklų, nuostabių vietų, kurios žmogui suteikia didžiausia palaimą ir prieglobstį. Ar dažnai pažvelgi į spalvotų debesų nusėtą dangų , raudoną saulėlydį? Ar esi vaikščiojęs paplūdimiu ir pajutęs, kaip jūra glosto tavo kojas, o vėjas- veidą? Gaila, kad nesuprantame medžių, vandenyno kalbos. Ką jie mums pasakytų? Medžiai ko gero prabiltų: ,, Neskriauskit, nežudykite, juk mes teikiame šilumą, prieglobstį, tyrą orą‘‘. Vandenynas sušnibždėtų: ,, Neterškite mano karalystės‘‘…

Tikrai skaudu, Jonai, kad žmonės nesugeba bendrauti su gamta , atrasti harmonijos. Mes plėšiame, darkome planetą, sugebame tik imti iš jos , o ne duoti. Argi nebūtų šaunu gyventi tarsi senovės žmogus, aprašomas rašytojo S.Daukanto, kuris ,,girias it šventas vietas gerbė ir godojo“, žalius medžius laikė, o ,, sankritomis ir sausšakėmis namuose šildėsi“, ,,ąžuolus kirsti, kaipo šventus medžius, patys kunigai šventais kirviais tegalėjo“.

Bet ar šiais laikais atsisakysime civilizacijos išradimų, patogumų, dėl kurių taip nyksta gamtos pasaulis? Manau, daugelis liks apsikabinę televizorius, kompiuterius, mobiliuosius telefonus ir kitus patogius daiktus, paverčiančius patį žmogų į daiktą, į robotą… O gamta greitai visa bus baigta įrašyti į Raudonąją knygą. Ko gero nebeišgirsime pagalbos prašymo palikti gabalėlį žemės geniui, laumžirgiui, bitei kamanei, klevui, nendrei, grūdui. Anot poeto P. Raščiaus, ir jie norėtų turėti savo gimtinę- pilką pakelę, pievą, dirvą, mišką, ežero krantą, upę ir dangų- viską. ,,O viskas- tai Lietuva“. Tai pasaulis ir už jos- visa žalioji planeta!

Reklama

One response to this post.

  1. Tokią meilę, rįacionaliai pagalvojus, žemei gali išvystyti tik labai didelis dividendas.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: