Ekologija mano miestelyje

Danas Livarauskas (koordinavo mokytoja Danutė Gelažienė)

Esu lietuvis ir labai myliu savo gimtąją šalį – Lietuvą. Myliu jos sporto šakas, kalbą , įdomius respublikinius konkursus, bet ypatingai jos gamtą. Tiksliau, norėčiau pakalbėti apie savo Pravieniškių miestelio ypatumus. Tam tikrų dalykų įtaką šio miestelio ir jo gyventojų populiarumui.

Tikriausiai galėčiau pasakyti, kad mane labiausiai džiugina Pravieniškių gamta, dėl kurios, manyčiau, čia žmonės yra sveikesni. Tačiau labiausiai nusiviliu Pravieniškių kultūra ir faktu, jog šį miestelį supa net keturi pataisos namai ir viena atviroji kolonija.

Pravieniškės yra, galima sakyti, miškų apsuptyje. Čia yra be galo daug pušų, o tai jau pasako, kad oras čia yra pakankamai švarus, ir tuo aš labai džiaugiuosi! Dažnai per langą matau žmones, kurie eina pasivaikščioti į mišką. Tai dažniausiai būna senyvo amžiaus žmonės. Suprantama, nes senatvėje dažnai puola įvairios ligos. Manau, kad mūsų senoliai yra patenkinti tuo, nes iš kalbų žinau, kad daugelis senukų čia gyvena ne vieną dešimtmetį.

Pravieniškėse yra nemažai derlingų vietų. Anksčiau, maždaug prieš 50 metų mano žiniomis, Pravieniškių teritoriją supo daug pelkių ir mažų ežerėlių, kurie, laikui bėgant, išdžiuvo arba buvo numelioruoti. Dabar tose vietose yra begalė daržų, kur žmonės augina daržoves, vaisius. Šiais laikais tai didelė nauda, ir žmonėms yra palanku gyventi šioje teritorijoje.

Sutinku, jog dėl tokios geografinės padėties ir dėl gamtos, žmonės yra patenkinti. Bet gyvendami žmonės formuoja gyvenamosios vietos kultūrą, susidaro savotiška vietovės aura. Prisipažinsiu, labai nemalonu gyventi šiame miestelyje, nes jį supa, kaip jau minėjau, keturi pataisos namai ir viena atviroji kolonija. Nuotaika tikrai nėra pati geriausia, kai tave kritikuoja , įžeidinėja mokykloje arba tarp draugų, dėl gyvenamosios vietos. Nesmagu ,kai yra padaroma išankstinė nuomonė. O blogiausia yra tai, kad nuteistieji vaikšto laisvėje lyg niekur nieko, apsipirkinėja mūsų parduotuvėse ir išsiskiria iš aplinkinių gyventojų tik tuo, kad ant jų drabužių yra prisegta kortelė, įrodanti, jog jie nėra laisvi piliečiai. Ta neigiama energija, kaip aura kybo virš miestelio ir norom- nenorom neigiamai veikia aplinkinius, jų reputaciją, kai kuriems daro ir auklėjimo poveikį. Tai savotiškai sudaro psichologinį šiukšlyną, kuris trukdo augti jauniems žmonėms, nes nuo mažens jais nebus pasitikinama, jie bus kritikuojami ir panašiai. . .

Taigi tokios yra, mano nuomone, ekologinės problemos ir ekologiniai pranašumai mano miestelyje – Pravieniškėse. Pravieniškių vardas nėra minimas su pagarba, tačiau šis miestelis nėra toks blogas ir nešvarus, koks vaizdas yra sukuriamas aplinkiniams.

Rašau ne todėl, kad esu nusivylęs ir norėčiau iš čia pabėgti. Noriu, kad ir kiti žinotų, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Vaikščiojantys kaliniai, manau, kai kuriuos draugus sulaikys nuo panašaus likimo.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: