Aš – žalias

Smiltė Galickaitė ir Monika Girgždytė

Mūsų mokykla dalyvauja aplinkosaugos projekte ,,Aš-žalias”, kurio pagrindinis siekis- užkirsti kelią antrinių žaliavų švaistymui. Siekiame Žaliausios mokyklos vardo.Tuo tikslu mokykloje buvo vykdoma įvairi veikla.

Mūsų mokykloje pradinių klasių mokiniams profesonalūs aktoriai parodė spektaklį,, Aš – žalias”. Šio spektaklio veikiantys herojai – žaliaisis konteineriukas, musė Zofi ir berniūkštis Tomas mokė vaikus rūpintis aplinka ir atsakingai elgtis su atliekomis.

Jaunieji ekologai ,,Eglė”(vadovė E. Rupšienė) ir meistrų būrelis(vadovas A. Šlimas) apsilankė UAB ,,Dunokai’’. Ten mes sužinojome, kad atliekos skirstomos į buitinės atliekas ir antrines žaliavas, iš kurių iki 70 procentų perdirbama. Dunokų darbininkai papasakojo,kad jie turi du presus , vienas iš jų yra plėvelėm spausti, o kitas popieriui. Surūšiuotas popierius, plastmasė keliauja į perdirbimo fabrikus. Atliekas rūšiuoti yra būtina, ne kartą kartojo Dunokų darbuotojai.

Apsilankėme ir Tauragės atliekų tvarkymo centre-Leikiškių regioniniame sąvartyne. Mus pasitiko šio sąvartyno vadovas p. A. Kairys. Mes sužinojome, kad šis sąvartynas ypatingas savo įrengimo technologijomis. Sekcijos dugnas išklotas plėvele, susikaupęs skystis nesusigeria į žemę, o patenka į valymo įrenginius, iš kur apie 80 procentų patenka į kanalą, o 20 proc. skiriama sąvartyno laistymui. Sąvartynas užima 10 ha ploto.

Supratę, kad yra svarbu mokytis ir įprasti rūšiuoti atliekas mokykloje nusprendėme paskelbti akciją- konkursą ,,Neteršk aplinkos-rūšiuok atsakingai‘‘. Šios akcijos tikslas – įsijungti į gamtos išsaugojimą bei užkirsti kelią antrinių žaliavų švaistymui. Klasės turėjo pasigaminti mini-konteinerius, kuriuose turėjo kaupti senus laikraščius, knygas ,žurnalus .Į akciją įsijungė visa mokyklos bendruomenė(tėveliai, mokiniai ,mokytojai, techninis personalas).Visą gegužės mėnesį vyko akcija, kurios metu buvo surinkta 2472,5 kg. Nešdami makulatūrą vaikai tuo pačiu norėjo laimėti daugiausiai makulatūros atnešusios klasės vardą, taip pat buvo organizuojami informatiškiausio bei originaliausio konteinerio rinkimai. Šias nominacijas laimėjo 5a, 5c ir 7f klasės. Daugumos klasių makulatūros svoris siekė net 100 ir daugiau kilogramų, o daugiausiai surinko makulatūros 1 c klasė- 322 kg. Svarbu tai, kad perdirbus 1 toną popieriaus išsaugojame 17 medžių ir sutaupome 50 procentų vandens, kuris būtų sunaudotas gaminant popierių iš medienos. 1 medis per metus sugeria vidutiniškai 6 kg anglies dioksido, tad į orą išsiskiria daugiau deguonies. Iš mūsų surinktos makulatūros gaminamas kartonas, tualetinis popierius, pakavimo laikraštinės popierius, popierinės nosinaitės. Todėl rūšiuoti atliekas- būtina.

Ačiū visiems už aktyvų įsijungimą į akciją. Dideli pasiekimai prasideda nuo mažų darbų. Norime padėkoti UAB „Dunokai“ už nuoširdų bendradarbiavimą ir makulatūros išvežimą, mūsų mokyklos neformaliojo ugdymo koordinatorei Rimai Diksienei už nuoširdžią pagalbą rengiant šią akciją .Tikimės ir kitais metais pratęsti pradėtus darbus.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: