Deoksidikų planai

Tautvydas Svarinskas (koordinavo mokytoja Angelė Kiaušinienė)

Kaip ir kiekvieną dieną Saulė stebėjo savo dukrą Žemę. Staiga ji pamatė neįprastus dalykus, kurie jai kėlė didelį nerimą. Pasirodo žemės atmosferoje buvo apsigyvenusi Juodoji armija, kuri vadinosi anglies dioksido vardu. Saulė labai nuliūdo, kad jos dukrą Žemę baigia užvalgyti ši neįveikiama, piktadarių kariuomenė.

Jai padėjo atsirasti žmogus, lydimas nepasotinamo turto troškulio ir valdomas grobuoniškų instinktų. Šią armiją sudarė keturi stiprūs „Dioksidikų“ pulkai. Pirmąjį būrį į orą mėtė fabrikų ir gamyklų kaminai.

Antrąjį – vežiojo mašinos, autobusai, laivai, lėktuvai ir traukiniai, kurie šiuos kareivius be paliovos svaidė į orą.

Trečiasis pulkas drąsiai veržėsi į atmosferą per didžiuosius miško gaisrus ir ugnikalnių išsiveržimus. Šie trys pulkai buvo nusiteikę grobuoniškai ir karingai. Bet kokia kaina buvo pasiryžę pavergti ir sunaikinti dukrą Žemę.

Pasirodo, likęs ketvirtas pulkas, visų gyvų būtybių yra iškvėpiamas į orą ir vandenį. Ši armijos dalis bene buvo pati taikiausia, nes jos kareiviai ilgai neužsiliko Žemėje, jie vėl prasibrauna į medžius, krūmus ir žoles ir neša jiems didelę naudą. Jie tampa tikrais augalų padėjėjais, atliekant organinių medžiagų ir gyvybę teikiančio deguonies gamyboje.

Motina Saulė liūdnu žvilgsniu žvelgia į žemę ir stebisi savo dukroje gyvenančių gyvųjų būtybių žmonių savanaudiškumu, gobšumu bei nepasotinimu turtų troškuliu. Jie pristatė daugybę fabrikų ir gamyklų, sukūrė gausybę transporto priemonių, ne gana to, jie pradėjo neatsargiai elgtis su visą kas gyvą naikinančią ugnimi. Motina Saulė niekaip negali suprasti vieno dalyko, kodėl žmonės tokie naivūs ir nežino, kad greitai jie sunaikins netik jos dukrą, bet pražudys ir patys save.

Tuo metu, kai Saulė stebėjo Žemę, įvyko nenumatyti dalykai. Trys žiauriausios „Dioksidikų“ kariuomenės pradėjo aršų puolimą. Jos kariai, kurių niekaip negalima suskaičiuoti, savo juodais rūbais bando atskirti Žemės veidą nuo šviesiųjų Saulės akių, kad ji neregėtų kas čia dedasi.

Ne gana to, šie žiaurūs kareiviai Žemės atmosferoje elgėsi gan įžūliai. Susirinkę trijų galingų armijų generolai, nutarė paruošti žemės užtvindimo planą. Nedelsdami jie įsakė savo būriams stoti į kovą tarp motinos Saulės ir jos dukters Žemės. Viena armijos dalis gavo įsakymą sugerti šilumos spindulius sklindančius nuo Saulės šildomo Žemės paviršiaus. Kita dalis – sugerti šiuos šilumos spindulius ir vėl juos siųsti atgal į Žemės atmosferą, tokiu būdu sukelti Saulės dukroje šiltnamio sąlygas, kurios ištirpdytu Žemės poliuose esančius ledynus.

Šviesioji Saulė atsiduso, primerkusi akis dar kartą pažvelgė į žemę ir su liūdesiu tarė:

– Žmonės, pagalvokite ką darote…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: