Žaliasis kodas

Ugnius Šmidtas (koordinavo mokytoja I.Samulionienė)

Kadaise buvo labai nešvari, užteršta bei apsileidusi šalis. Ji vadinosi „Užterštumo oazė“. Šios šalies gatvės, namų kiemai, parkai buvo pilni šiukšlių ir visokių atliekų. „Užterštumo oazės“ vandens telkiniai buvo nešvarūs, užterti, juose nebebuvo žuvų. Šalies gyventojams buvo sunku kvėpuoti, nes ore tvyrojo dūmų kvapas.

„Užterštumo oazės“ prezidentas džiaugėsi, kad jo vadovaujama šalis buvo tokia užteršta. Prezidentas galvojo, kad ekologija, švarus oras, neužterštas vanduo, tvarkinga aplinka yra ne tai, ko reikia jo šaliai. Šalies gyventojai tikėjo savo valdovu ir pritarė, kad užterštumas ir nešvara nėra didelės problemos. „Užterštumo oazėje“ buvo uždrausta rinkti šiukšles, tvarkyti kiemus, valyti gatves.

Vieną vasaros dieną šalyje įvyko keistas dalykas: nuo medžių ir krūmų pradėjo kristi lapai, nuvyto visos gėlės. Šalies gyventojai klaidžiojo po gatves, nerasdami, namų, nes viską apgaubė tirštas rūkas. Ilgus mėnesius šalyje nelijo, todėl šuliniuose nebeliko vandens.

Po kurio laiko „Užterštumo oazėje“ pasirodė sunkvežimių karavanas. Ant mašinų buvo užrašyta „Žaliasis kodas“. Šalies gyventojai, pamatę karavaną, išsigando. Tuo tarpu karavanas sustojo prie šalies prezidento būstinės, o netrukus jį apsupo susirūpinusių žmonių minia. Iš mašinų išlipę žaliai apsirengę žmonės susirinkusiems ir prezidentui garsiai pranešė, kad jie padės išgelbėti šalį. „Užterštumo oazės“ žmonėms buvo paaiškinta, kad reikia rinkti šiukšles ir jas rūšiuoti, negalima teršti vendens telkinių, reikia mažiau važinėti automobilais ir neteršti oro. Taip elgiantis, bus galima išgelbėti šalį nuo pražūties.

Ir šalies prezidentas, ir gyventojai buvo labai išsigandę, todėl patikėjo atvykelių žodžiais ir pradėjo rūpintis šalies švara. Neprieštaraudami jie visi puolė rinkti ir rūšiuoti šiukšles, išvalė vandens telkinius, sutvarkė kiemus ir parkus. Nepraėjus nė dviems mėnesiams , „Užterštumo oazė“ tapo švaria šalimi.

Šalies prezidentas pripažino savo kaltę ir atsiprašė visų gyventojų. Kartu su žmonėmis jis padėkojo „Žaliojo kodo“ atsotovams, o šie patarė pakeisti šalies pavadinimą ir pasivadinti „Švariąja oaze“.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: