Ekologija kitaip

Armantė Samulionytė (koordinavo mokytoja I.Samulionienė)

Šiukšlinti ir nerinkti šiukšlių mėgstame visi. Taip elgėmės daugybę šimtmečių. Gal ir dabar šitaip elgtis būtų normalu, jei ne mokslininkų verdiktas – klimato atšilimas. Visi iškart ėmė galvoti, kurią valstybę dėl to apkaltinti? Na, žinoma , bet kurią, tik ne savo gimtinę. Pasaulis atsigręžė į pačias didžiausias valstybes ir ėmė jas skatinti neteršti aplinkos. Kai visas pasaulis pakluso, žmonės dėl ekologijos pamišo. Pirko brangius automobilius , kuriems nereikia benzino arba varomus apelsinų sultimis. Taip pat staiga ėmė sveikai maitintis. Taip, tiesa, salotų lapai sveika, bet greitas maistas, parduodamas „McDonalds” taip pat labai skanus. Manau, kad kiekvienas vaikas privalo paragauti nesveiko maisto, kad žinotų jo skonį , bet jokiu būdu negalima juo piknaudžiauti. Nereikia iš parduotuvių lentynų išimti kokakolos ar bulvių traškučių, per vaikų gimtadienius jie yra pačios geriausios vaišės. Tiesiog vaikai nekreipia dėmesio ekologiška pakuotė ar ne, jiems svarbiausia, kas pakuotės viduje. Bet vis dėlto sveika mityba turi būti įskiepyta nuo mažens. Tik reikia pripažinti, kad daugeliui suaugusiųjų greitas maistas taip pat patinka(nėra gero pavyzdžio – nebus ir rezultato).

Jei peikiu išprotėjusius dėl ekologijos, tai nereiškia, kad man neaktuali ši problema. Ji man rūpi. Tiesiog man truputį sunku suprasti vieną keistą dalyką. Esame nuolat raginami keliauti viešuoju transportu, tačiau, jei mūsų tėvai dėl ne laiku atvykusio autobuso pavėluotų į darbą, juos greičiausiai atleistų. Tai kaip žmogui šiais sunkiais laikais galvoti apie aplinkosaugą? Jei dabar kiekvienas galvojam, kaip reikės išgyventi iki kito atlyginimo. Na, žinoma, visi, net ir „žalieji“, turi šių problemų, tik nenori pripažinti. Stengiamės atsiriboti nuo tokių dalykų ir pakilti į magišką ekologijos karalystę , bet mus greitai nuleidžia ant žemės baltas vokas , kuris vadinamas baisiu baisiu žodžiu – Sąskaita. Šis bjaurus vokas nervina bet kurį žmogų. Nervina nuolat. Taigi po savaitės nuo Sąskaitos gavimo paprasčiausiai susergama paranoja, o šią ligą išgydyti labai sunku. Taip, tikrai baisu matyti, kaip tėtis patiria šoką, pamatęs mano telefono sąskaitą. Tada tenka išklausyti ilgą moralą apie tai, kiek daug kainuoja žinutės ir pokalbiai su draugais. Taigi, kai didžioji pasaulio dalis turi tokių žemiškų rūpesčių, sunku rūpintis ekologija. Tiesiog neįmanoma.

Bet kiekvienas iš mūsų, tai yra septynių milijardų žmonių, galime šį tą padaryti, kad saulės netemdytų tamsūs debesys ir oras miesto centre būtų žymiai gaivesnis.

Pirma, riekia prisiminti, kad sveikiausiai gyvena ne žmonės, bet naminiai gyvūnėliai, kurie nelabai mėgsta keliauti autimobiliais. Jiems patinka vaikštinėti lauke ir gaudyti drugelius. Manau, kad šuo tikrai išmokys jus gyventi kitaip. Taip pat vienoje knygoje skaičiau, kad turintis šunį žmogus mažiau serga širdies ligomis, šuns glostymas ramina, taigi šuo visapusiškai naudingas, o svarbiausia yra linksmas, tad jokiu būdu nesirgsite rudenine, žiemine, pavasarine ir vasarine depresija.

Antra, galite nešiukšlinti, manau, kad kiekviename pasaulio kampelyje galima rasti šiukšliadėžę. Tai tikrai nėra sunku.

Taigi tasyklių ne tiek jau ir daug; paprasčiausiai kuo daugiau taisyklių, tuo jos mus labiau varžo. Niekas negali priversti žmogaus laikytis taisyklių, taigi vadinkime taisykles patarimais, nes gyventi pagal taisykles – nepatirti džiaugsmo…

Stenkimės būti gerais Žemės planetai, bet niekada dėt to nepameskime galvos. Galva ir yra reikalinga, kad bent jos nepaliktume jokiame labirinte (net ir ekologijos)…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: