Žemės svečiai

Gerda Druskytė

Kiekvienas stengiamės puoselėti savo namus. Kruopščiai tvarkome turimą gerbūvį ir savo būstui norime suteikti viską, kas geriausia. Pasikvietę pas save svečių, mes tikimės, kad jie elgsis kultūringai, gerbs ir įvertins mūsų prižiūrėtą aplinką. Taip, mes puoselėjame vietą, kurioje gyvename, tačiau koks mūsų požiūris į namus, kuriuose gyvename ne tik mes, bet ir mūsų vaikai, draugai, galiausiai – visa žmonija? Koks mūsų požiūris į žemę?

Dabartiniais laikais kaip įmanydami bandome išgauti iš žemės kuo daugiau gėrybių, pasinaudoti jos ištekliais tam, kad gyventume kuo geresnį ir tobulesnį gyvenimą. Mums reikia visko: drabužių, maisto, pramogų… Kasdien iškertami futbolo aikštės miškų plotai, dėl to vyksta dykumėjimas. Šimtai fabrikų į aplinką išmeta tonas kenksmingų teršalų, kurie kaupiasi ne tik ore, bet teršia vandenis, naikina gyvūniją ir augmeniją. Iš žemės imame viską, bet ką jai duodame? Kuo jai atsilyginame? Tik žinojimu, kad kenkiame aplinkai, tačiau patys imtis veiksmų net neketiname, tik abejingai atkertame: „Aš vienas nieko nepakeisiu,“ „ Kas nors už mane tai padarys.“  Maža to, dažnas ne tik nesistengiame pagelbėti aplinkai, bet ir neskatiname žemės ateities- jaunimo. Nenuostabu einant gatve išvysti vaikus, lengva ranka numetančius šiukšlę pavėjui, ar jaunuolių kompanija, svaidančią išgertus alkoholio butelius pro automobilio langą. Kai matome tai, dažniausiai abejingai nukreipiame akis kitur netarę nei žodžio, nes niekas mūsų nesiklausys.

Dabar bijome, kad vyksta globalinis atšilimas, kad tirpsta ledynai, retėja ozono sluoksnis, nyksta gyvūnija, tačiau ar ne mes patys dėl to kalti? Tad kaip galime būgštauti, dėl gamtos katastrofų, ar nebijoti ateities? Juk esame žmonės, nejau mums nusispjauti į tai, kas laukia kitų kartų, nejau ir toliau viską griausime, neleisdami ateities kartoms pasidžiaugti viešnage ženmėje? Klausiate, ką galima padaryti? Tai paprasta: būkime protingesni, ir naudokime frazę „ Pradėk nuo savęs“ ne tik žodžiu, bet ir darbu. Nenumeskime metų metus yrančios šiukšlės, bent keletą dienų į darbą nueikime pėščiomis, sąžiningai rūšiuokime atliekas, neužsimerkime prieš kitų abejingumą, mokykime save ir jaunają kartą pagarbos žemei ir pamažu, žingsnis po žingsnio pajusime tą, rodos, neįgyvendinamą pagalbą gamtai. Prisijunkime prie tokių žymių žmonių, kaip N. Portman, P. Anderson ir daugelio kitų, kurie agituoja mus burtis į gamtosaugininkų gretas.

Taip. Būkime žemėje tokiais svečiais, kokius tikimės apsilankant ir mūsų  nuosavuose namuose: kultūringus, atsakingus ir vertinančius mūsų sukurtą gerbūvį…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: