Mus jungia vienas dangus

Jolanta Roževič

Aš „medis“, man skaudu. Aš stebiu, kas vyksta aplinkui ir man neramu.

Ir apie ką gi jie mąsto, naikindami mus, tuos kurie negali apsiginti nei veiksmu ar netgi žodžiu. Gamta negali pasipriešinti žmogui. Ji lyg kempinė – pamažu viską sugeria : skausmą, žmonių neatsakingumą ir tą, kas dedasi aplinkui. Bet kempinė, nuo to ką ji sugeria, tampa sunki ir perpildyta, taip pat ir šiuolaikinė gamta yra „perpildyta“ žmogaus valdžios. Bet žmogus tai ne valdovas o tik protinga, dvasinė gamtos grandis. Jei išnyksta viena grandis – išnyksta ir kitos.  Ir sprendžiant iš dabartinių žmogaus veiksmų, galima teigti, kad žmogus pats nori gamtos grandžių išnykimo. Bet jis nesusimąsto, kad tai reikštų jo paties išnykimą. Ir vis dėlto, man visada buvo įdomu apie ką žmogus galvoja naikindamas mano brolius ir mano namus… apie tai, kad žemės resursai neišsenka ar apie tai, kad jiems visai neskauda? Man skaudu. Turime pripažinti, kad dabar vyksta gamtos egzekucija. Žmogus naikina tą, ką ankščiau šlovino ir laikė dieviškąja esybe. Jis žudo grožį ir vienų metų žudo save.

Dabar gamta pasilieka antrame plane. Žmogus visupirma galvoja apie savo padėtį visuomenėje, buitį, naujų technologijų evoliuciją. Šiuolaikinė žmogaus užduotis yra daryti pinigus iš to, ką jis mato. Bet pinigai naikina žmogiškumą ir todėl daugelis nesusimąsto apie tai ką jis daro. Jie priprato matyti grožį ir žalią pasaulį, bet deja tas grožis neslypi gamtoje, žmonės gražų, žalią pasaulį mato pinigų kupiurose.

Kodėl žmogus prarado ryšį su gamta ir visai nenori su ja bendradarbiauti?  Tiek yra galimybių išsaugoti jau subjaurotą gamtą. Tai alternatyvos naftai, naudingosioms iškasenoms ir tam, kas žmogui atrodo svarbiausia. Užuot naikinę, jie gali išnaudoti saulės energiją, vėjo energiją kaip vieną iš geriausių alternatyvų. Bet ir vėl čia laimi žmonių egoizmas : juk, tai nieko nekainuoja, nemokama energija, o kaipgi tas visada norimas žalias pinigų pasaulis? Jie žino, bet nepripažįsta, kad šiandien visada laimi pinigai. Tai lyg nesąžiningos varžybos, kur nugali „gudriausias“.

Kas yra žmogus gamtoje?

Niekas prieš begalybę.

Viskas prieš nieką.

Centras tarp nieko ir visko.

Net savo nuostabiausiomis svajonėmis

Žmogus negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą…

Žmogus turi prisiminti, kad jis sukurtas pagal Dievo atvaizdą. Jis taip pat kūrėjas o ne griovėjas. Kurti – tikras žmogaus pašaukimas. Taigi, kurkite! Skubėkit išreikšti viltį, dirbti darbus, palaikyti harmoniją su gamtą. Mes visi gyvename po vienu dangumi ir taip pat visi norime gyventi… Stenkimės dėl savęs, dėl kitų. Nugalėkime tą egoizmą ir skubėkime mylėti ne tik gamtą bet ir gamtos kūrinius – žmones…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: