Apklausa

Roberta Alkevičiūtė

Ką manai apie žmonių gatvėje paliekamas šiukšles?

Justas: Žinoma, kad labai blogai jog yra šiukšlinama. ( Ar būna kartų kada  pats nesusilaikai ir numeti šiukšlę viešoje vietoje? ) Gal ir yra buvę, bet ne viešoje vietoje.

Raminta: Aš pati po akcijos „Darom 2009“ nenoriu numesti net popierėlio, nes tai tikrai labai kenkia aplinkai. ( Tikriausiais daugelis nenori šiukšlint, bet šiukšlina…) Dauguma, bent jau mano pažįstamų, tai visada į šiukšliadėžę išmeta, pagalvoja truputį.

Rūta: Šiukšlės gatvėje yra labai blogai. ( Kaip manai kodėl žmonės šiukšlina? ) Šiukšlina, nes nevertina pasaulio ir nemąsto apie Žemės likimą.

Kokia Tavo nuomonė apie šiukšlių rūšiavimą?

Justas: Rūšiuoti reikia, kad galėtų perdirbti šiukšles ir panašiai, bet kad šiuo metu viskas yra… ( … užteršta, prišiukšlinta ir kitaip išniekinta mūsų brangioji gamta. Na o ar pats rūšiuoji šiukšles? ) Ne visada.

Raminta: Šiukšlių rūšiavimas yra gerai tik pati nerūšiuoju, nepriprantu, bet jei būtų nuo mažumės tėvai auklėje tai tikrai r ta pati gamta būtų švaresnė, nebūtų tiek šiukšlių. ( Mieli Tėveliai, pratinkite savo vaikučius rūšiuoti šiukšles ir patys rodykite jiems pavyzdį. )

Rūta: Rūšiavimas yra vienintelė išeitis padaryti Žemę švaresnę. ( Aš žinau dar vieną! Saldainio popieriuką įsikiškime į kišenę ir parėję namo išmeskime į šiukšliadėžę.)

Raminta, minėjai, kad dalyvavai akcijoje „Darom 2009“, ar sutiktumei sudalyvauti ir šiais metais?

Taip, žinoma.

Pasidomėkime ar kiti pašnekovai prisidėtų prie šios talkos.

Ar sutiktumei dalyvauti akcijoje „Darom“ ?

Justas: Na kodėl gi ne, jei laiko būtų.

Rūta: Galbūt ir sutikčiau, jei kas nors man paaiškintų, kas tai per akcija. ( Šios akcijos pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos gyventojų ekologinį  mąstymą, pilietiškumą, socialinį aktyvumą, stiprinti vietines bendruomenes ir žmonių lygiavertiškumo suvokimą.)

Tavo manymu kas yra ta – ekologija?

Justas: Net nežinau (o Tu gerai pagalvok) gal mokslas apie švarų pasaulį ir panašiai, kad nekenktų daromi dalykai gamtai, ar būdai kaip padaryti, kad žmonės mažiau terštų aplinką.

Viktorija: Mano nuomonė ekologija tai gamtos ištekliai, kurių atsiradimą ir atsinaujinimą nulemia gamtos ar žmogaus veiksmai. (  Tiksliau būtų, kad tai mokslas apie organizmo tarpusavio ryšius ir ryšius su negyvąją aplinka. )

Iš atsakymų galime daryti išvadą, kad jaunimas žino, kas gresia mūsų Žemėj, jei ir toliau teršime savo aplinką. J

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: