Mielieji Žemės gyventojai!

Gintarė Polkaitė

Dar taip neseniai jūsų kraštovaizdžio nuotraukos puošė mano namus. Dar neseniai jūsų gyvenimus stebėjau pro didinamąjį stiklą. Kiekviename žmoguje galėjau įžvelgti asmenybę. Jūsų pasaulis kvepėjo pušų sakais ir gėlėmis, o dabar gaivą „išgaunate“ tik „Lenor“ minkštikliais. Klausiau savęs, kas nutiko jūsų Žemei, kas nutiko jums? Atsakymo ilgai ieškoti nereikėjo. Aplinka, kurią sukūrėte patys,  gramzdina jus į juodą nebūtį.

Jūsiškis rašytojas William Wharton savo knygoje „Paukštukas“ atskleidė: „Žemė sukasi, o mes jos belaisviai. Našta slegia, ir mes kankinamės judančios sunkenybės narve.“ Manau, kad ši mintis labai taikliai apibūdina dabartinę jūsų gyvenimo monotoniją. Jums atrodo, kad laikas  skrieja pašėlusiu tempu: dar neseniai buvo išrastas telefonas, o tuoj pat atsirado robotai. Tačiau iš tiesų įstrigote  kasdienybės narvelyje tarp savo elektroninių žaislų. Mieliau spoksote į kompiuterinį kraštovaizdį, užuot stebėję tikrąsias smėlio kopas. Laistote plasmasines gėles ir  praeinate pro puokštę natūralių tulpių. Man dar įdomiau, tai ką jūs valgote: keli žmonės gali pasisotinti viena gigantiška chemine bulve. Mūsiškiai kvatojasi iš tokio gyvenimo keistenybių.

Anksčiau jūsų pasaulio įvykius sekiau lyg mėgstamą serialą. Dabar to sau leisti nebegaliu ir netgi nenoriu.  Visų pirma, dėl to, kad Žemės „ekraną“ užkloja smogas. Tie rudi, šlykštūs, žudantys dujų kamuoliai graužia man akis. Kita priežastis slypi pačiuose jūmyse. Atleiskite, tačiau tapote neįdomūs, suvienodėjote ir tapote kvailos mados paranojikais. Lyg šizofrenijos apimti sekate ir mėgdžiojate savo dievaičius ir visus jų blizgučius. Per televiziją populiarūs politikai, daininikai, aktoriai „susirūpinę“ kalba apie aplinkosaugos problemas ir po minutėlės išdidžiai rodo maišelius su užrašu: „I‘m not a plastic bag“. Žiū, jau kitą dieną pusė jūsiškių vaikšto su tokiais pat „pasaulio gelbėtojais“ maišeliais. Tačiau tikriausiai tik nedaugelis žmonių iš tiesų susimąsto apie ekologiją.

Leiskite pasiteirauti, kada paskutinį kartą į darbą ar mokyklą ėjote pėsčiomis ar važiavote dviračiu? Kai matau nusidriekusias milžiniškas mašinų eiles, abejoju, ar atsimenate, kad yra ir kitų susisiekimo priemonių. Noriu visus žmones paraginti prisidėti prie Žemės gaivinimo, kurią jūs patys ir nualinote. Susibūrę į grupes galite labai daug:  rengti akcijas, projektus, sodinti medžius… Ir mintis „pakeisti pasaulį“ nebeatrodys tokia idiotiška. Juk tada „žaliesiems“ nereikės rakintis prie naftos tanklaivių. Kodėl jau dabar reikia apie tai mąstyti? Vieną dieną nuvykę pas arabą naftos, išgirsite, kad šis „juodasis auksas“ pasibaigė.  O taip tikrai nutiks, ir visai netrukus. Tad jau dabar reikėtų mąstyti apie daug švaresnę ir taupesnę energijos plėtrą ( saulės, vandens, vėjo, elektros). Tiesa, tai didelės lėšos, tačiau jūsų sveikata turėtų būti svarbiau už bet kokius pinigus. Taip pat, jums reikia oro. Ne, ne to, kuriuo kvėpuojate dabar – teršalų, sumaišytų su trupučiu deguonies, bet tikro ir gaivaus oro. Tam padėtų daugiau modernių oro valymo įrenginių. Galbūt deguonis įkvėptų jus naujam gyvenimui. Sumažintumėte širdies darbo krūvį, ir ši atliktų savo tikrąjį darbą: vėl pradėtumėte karštai ir besąlygiškai mylėti, svajoti ir tikėti. Mano nuomone, šie jausmai, kurie jus išskiria iš kitų visatos gyvių, vis labiau traukiasi ir užleidžia vietą materialiniams dalykams.

Šiuo pranešimu noriu pažadinti jus, žmonės. Visa gerkle jums rėkiu – ATSIMERKITE! Susivienikite, kad Žemė vėl kvepėtų ir atgautų savo unikalų gamtovaizdį. Galbūt sutvarkę jus supančią aplinką, surasite ką galite keisti savyje. Paklauskit savęs, ar jūs laimingi, kvėpuodami gamyklų ir mašinų išmetamųjų vamzdžių produktais. Ir nuoširdžiai atsakykite sau.

P.S. Mes sutiksime bendradarbiauti su NASA tik tada, kai susitaikysite su Žeme.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: