Gamtos nykimas

Medeinė Tuzikaitė

Gamta – didžiausias pasaulio turtas. Ne parduotuvės, ne grožio salonai,

o gamta yra mūsų  namai.Ir gyvūnai, gyvenantys gamtoje.

Meilūs ir gražūs padarėliai kartais gali pasirodyti ne tokie draugiški .Bet jie taip elgiasi tik todėl, kad bijo  mūsų – žmonių.Gal jų giminaičius nužudė brakonieriai?

Gal juos išgąsdino ar sužalojo neatsargūs žmonės? O gal teršdami gamtą mes sutrumpinome jų gyvenimą? O gyvūnai, kaip ir mes, nori gyventi.

Kai prieš dvejus metus degė Kuršių Nerijos miškas, žmonės galvojo:  „Šioks

toks miško plotas išdegė ir tiek “.Tačiau šioje katastrofoje žuvo milijardai gyvūnų.

Net ir viena  žuvusi miško darbininkė skruzdėlyte jos šeimai užtraukia liūdesį.Tačiau gyvose liepsnose sudegė ir stirnos su stirniukais,milijonai svirplių, žiogelių, drugelių,tūkstančiai paukštelių … O kažkas tik neatsargiai numetė degtuką…

Mano manymu,  patys blogiausi žmonės pasaulyje yra brakonieriai, kurie tik dėl pasipelnymo žudo gyvūnus. Pavyzdžiui, Farerų salose žudomi delfinai.Kiek reikia nužudyti šių labai protingų ir, regis, nuolat besišypsančių žmonėms gyvūnų, kad didžiulė jūros įlanka nusidažytų krauju? Ir tai tik dėl pinigų? Ne mažiau grėsminga situacija yra prie Japonijos krantų- ten medžiojami beveik išnykę banginiai.Kad gyvūnai neišnyktų, brakonieriavimas yra uždraustas.Bet brakonieriai daro ką darę.

Mes nemylime gamtos ,o gamta – mūsų. Užteršta gamta veikia ir mus. Žmonės nesusimąsto, kodėl maži vaikai suserga tokiomis šiuo metu labai dažnai pasitaikančiomis ligomis- astma, alergija. Kodėl žmonės, gyvenantys kaime, mažiau serga? Todėl, kad ten mažiau užteršta.Žmogui ir gyvūnui labiausiai kenkia užterštas mašinų ,lėktuvų dūmais oras. O didžiausias aplinkos teršėjas- gamyklos,  išmetančios į gamtą labai nuodingas dujas. Pirktas parduotuvėse maistas atrodo „nekaltas“,bet taip nėra.Į visą mūsų perkamą maistą  pridėta koncervantų ,dažiklių. Jei turi galimybių,geriausiai maistą ir auginti, ir gaminti pačiam.

Kol dar nesame visiški bėdžiai – dar turime gyvūnų,  šiek tiek vandens ir ne visose vietose užterštą  orą- mes nepagalvojame, kas bus,  jei ir toliau nesaugosime gamtos. Išnyks koralai,  nebeturės kur gyventi baltosios meškos, nes tirpsta ledynai. O mes tuo pačiu metu sirgsime šimtais ligų. Nebebus vandens bei natūralaus maisto (nors ir dabar jo nėra daug). Išnyks gyvūnai! O mes irgi esame gyvūnai!

Norisi, kad gamta galėtume džiaugtis mes senatvėje bei mūsų pronūkiai.Todėl reikia, kad žmonės pakeistų požiūrį į gamtą. Tai padaryti taip nesunku. Neskriauskite gyvūnų, o jiems padėkite, neterškite bei taupykite vandenį, nes Afrikoje žmonės beveik neturi vandens, taupyte elektrą ir vietoj mašinos sėskite ant dviračio. Dar reikėtų, kad žmonės nemėtytų šiukšlių bet kur, o tiesiog jas išrūšiuotų, o pamatę numestą šiukšlę ją  pakeltų. O svarbiausia- į orą iš gamyklų neleistų nuodingų dujų . Žmonės tai gali padaryti, bet kol kas nenori.

Gamta reikia džiaugtis kiekvieną sekundę. Deja, žmonės yra siaubingi padarai, dažniausiai negalvojantys apie ateitį. Gaila, kad žmonių, kurie labai stengiasi padėti gamtai, yra nedaug, nes visi galvoja tik apie save ir apie savo turtus. Be gamtos mūsų gyvenimas pavirs pragaru ir kankyne!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: