Aplinkosauga ir ekologija

Sandra Naujūnaitė

Esu iš ateities, iš 2093- ųjų metų. Manęs jau nebėra. Neliko nieko. Nebeturiu namų nei aš, nei visas pasaulis, gamta ir  Žemė. Mes jų nebeturime arba to jau nebegalime pavadinti namais. Kas liko iš Žemės ir gamtos yra tik vandenynas. Visa apvalioji mūsų Žemė – lyg didelė vandens stiklinė, kuri laikui bėgant turėtų išgaruoti ir sudaryti bent vieną žemės lopinėlį, padedantį vėl formuotis gyvybei.

Apie globalinį atšilimą esu girdėjusi iš televizijos, knygų, įvairių straipsnių ir kitų informacinių šaltinių. Niekada ypatingai į tai neatkreipdavau dėmesio, stengdavausi galvoti apie savo dabartinį gyvenimą ir kaip galėčiau jį pagerinti dabar. Dalyvavau įvairiose akcijose savanore, norėdama užkirsti kelią šiukšlinimui, nes mačiau to akivaizdžius padarinius sudarkytame kraštovaizdyje. Visada žinojau, kad šiukšlinimas yra opi problema, kuri taip pat spartina globalinį atšilimą, tačiau niekada nesusimąsčiau, kad mokslininkai tiksliai neapskaičiuos šio įvykio dienos. Prognozės daro didžiausią įtaką painiame mokslo pasaulyje. Mokslininkai spėliojo, kad prireiks šimtmečių, jog pradėtų akivaizdžiai matytis atšilimo padariniai, tačiau šimtmečių neprireikė… Pasaulinis globalinis atšilimas įvyko 2093 – ųjų metų liepos 5 dieną, o  apsėmė visą pasaulį liepos 15 dieną.

Buvo eilinis sekmadienis. Mokslininkai sugalvojo originalų planą kaip stabilizuoti kasmet kylantį klimatą. Jie sukūrė masyvų skydą, kuris sugeria saulės spindulių perteklių. Būtent ši diena turėjo tapti nepaprasto įvykio liudininke, kaip mūsų genialiesiems protams pavyksta sumažinti taršą, kuri skatina greičiau įvykti globaliniam atšilimui. 17 valandą visoje Amerikoje vyko tiesioginės transliacijos, kurių metu amerikiečiai stebėjo savo mokslininkų skydo pradėjimą veikti, su nekantrumu laukdami rezultatų. Viskas vyko kuo puikiausiai ir jau 18.45 min per savo šalies, Lietuvos žinias išgirdau, jog pasaulis išgelbėtas nuo globalinio atšilimo, tačiau tai buvo tik visko pradžia.

Į viršutinį atmosferos sluoksnį išmesta šimtai tūkstančių tonų metano ,, šiukšlių “ . Be to, kaip barjeras buvo panaudoti milijardai mažų oro balionų, kurie spinduliams sutrukdė prasiskverbti iki Žemės. Šiltnamio dujas daugiausia sudaro vandens garai, tačiau saulės spinduliams nepatenkant iki Žemės, pradėjo išgaruoti labai mažai vandens. Pritrūkus šiltnamio dujoms vandens garų, padaugėjo CO2 , nuo kurių vandens rūgštingumas padidėjo net iki 8pH. Po kelių dienų, antradienį, pradėjo darytis nežmoniškai karšta. Taip nutiko todėl, kad sugedo masyvusis skydas nuo mažytės paklaidos tarp atstumo, kuris nurodė kiek nuo Žemės turėjo būti atitrauktas skydas, kad sulaikytų saulės spindulius. Tuomet į Žemę ėmė plūsti daugiau saulės spindulių nei įprastai, tačiau vanduo garuoti neėmė. Trečiadienio rytą buvo nepaprastai karšta, o vakare per žinias išgirdau, jog artėja audra Baltijos jūroje, nors tokių atvejų pasitaikydavo retai. Audra sukaupia energiją virš šiltų jūrų, tokia dabar ir buvo mūsų Baltija, ir iš tos energijos galėjo susidaryti uraganas. Tai vyko ne vien mūsų pakrantėje, viso pasaulio žmonės suprato, kad prasidėjo kažkas neįprasto ir taip lengvai nesutvardomo. Mokslininkai ėmė spėlioti, kad galbūt greitu laiku artimiausiuose rytuose kils karai ne dėl naftos, o dėl vandens, tačiau dar neįpusėjus vakarui visus pribloškė žinia, jog vandenynai pakilo daugiau nei du metrus. Tai buvo neįtikėtini skaičiai, nesuvokiami sveiku protu, tačiau su jais kartu  pakilo ir vandens pH, kuris dabar siekė net 6pH. Kritulių vis mažėjo, o dėl šilumos pakilimo padidėjo gaisrų. Visur buvo kalbama apie įvairias žmogžudystes, kurias išprovokavo neištveriamas karštis, taip pat skelbiami karantinai įvairioms ligoms, nes šiluma padeda užsikrėsti infekcinėmis ir parazitinėmis ligomis.

Ketvirtadienio rytą prasidėjo visiškas chaosas. Daugumą miestų užliejo vanduo, dingo įvairios valstybės. Kasdieninis derlius išvien nudžiūdavo, ėmė trūkti šviežių maisto produktų, o vertis žemdirbystę tapo tiesiog neįmanoma, tad nieko šviežio jau keletą dienų nebuvau nei į burną įsidėjusi. Maksimalus atšilimas užfiksuotas pačiuose šalčiausiuose regionuose, kur yra pagrindinės ledo atsargos – Sibire, Aliaskoje ir Antarktidoje. Mokslininkai pamatę visiškai nevaldomą situaciją ėmė būkštauti ir kaltinti žmones dėl nesaikingai naudojamų gamtos resursų, neprižiūrėtų taršos ir šiukšlių išmetimų… Tačiau ar gali lygiai taip pat besielgiantis žmogus kažkuo kaltinti kitą? Juk visą laiką jie tik pateikinėjo projektus, rengė renginius, kurie praktiškai nepajudino šios keblios teršimo situacijos nei iš vietos. Bandydami padėti gamtai, jie tik dar labiau ją niokojo ir žalojo.

Žingsnis po žingsnio praėjo dar kelios dienos. Vandens lygis ir toliau kilo, žmonės baimindamiesi ėmė trauktis į sausumą, tačiau visiems čia vietos neužteko. Dauguma mirė nuo įvairių ligų. Aš taip pat buvau viena iš jų. Kadangi turėjau kvėpavimo sutrikimų,  vidaus organai nuo karščio pradėjo disfunkcionuoti ir man nepajėgus įkvėpti, aš uždusau. Visada maniau, kad žmogaus siela dar keletą dienų būna šalia kūno, tad pamačiau užtektinai.. Vandens rūgštingumas nukrito iki 2,5pH. Išmirė visos žuvys ir augalai, žmogaus gyvybei dienos jau liko suskaičiuotos. Tie, kurie iki paskutinės minutės laikėsi savo gyvenimo siūlo, skaudėjo labiausiai. Jie mirė kone baisiausia mirtimi, kadangi kuo ilgiau kentėjo, tuo  vis sunkiau tai darėsi.

Žmogaus gamtai padariniai tapo labai aiškūs, tad štai kodėl su gamta privalu elgtis atsakingiau. Nešiukšlinti galime kiekvienas, bet ne kiekvienas sugebame nerealius dalykus paversti realiais, taip, kad bandė padaryti mokslininkai ir numarino ne tik visą pasaulį, bet ir žemę bei gamtą. Galbūt viena saugiai ir naudingai išmesta šiukšlė gali išgelbėti gyvybę ne tik tau ar tavo draugui, bet ir žemei bei gamtai. Gamta mus nudžiugina kasmet, tad nudžiuginkime ir mes ją!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: