Saugokim gamtą

Miglė Ercmonaitė

Žinau, kad gamta yra toks pats gyvas organizmas kaip ir mes. Norint ją išsaugoti, reikia prižiūrėti ir rūpintis. Kuo anksčiau pradėsim ją saugoti, tuo gyventi bus lengviau, maloniau.

Reikėtų pagalvoti kas būtų, jei gamta pasikeistų? Žuvus nors vienam organizmui, galėtų žūti ir kitas. Jei žmonės gamta nesirūpins, ją terš, po daugelio metų žemėje neliks gyvybės. Žemė būtų lyg dykuma: jokių augalų ,gyvūnų, vandens telkinių. Tik vėjas nešiotų smėlį ir šiukšles. Kaip būtų nyku, jei miškuose nečiulbėtų paukščiai, pievose nežydėtų gėlės. Ar malonu būtų vietoj gėlių aromato užuosti teršalų, šiukšlių kvapą? Vietoj žalių pievų išvysti plikas dykynes?

Kiekvieną dieną, kai einu į mokyklą, aš matau prie tvoros numestus šiukšlių maišus, nors šiukšlių konteineris už dvidešimt žingsnių. Beveik ant kiekvieno kampo matosi numesti saldainių popierėliai, gėrimų buteliukai ir kitos šiukšlės. Jei kiekvienas žmogus nemėtytų šiukšlių, gamta ir oras būtų švaresnis. Juk tiek nedaug reikia norint išsaugoti švarią aplinką. Todėl prieš išmesdamas šiukšlę ant žemės pagalvok, ar norėtum gyventi tarp šiukšlių? Ar tau patiktų toks vaizdas?

Nebūkim abejingi gamtai. Ji tarsi mūsų mama. Už mūsų gerus darbus ji atsilygina švariu oru, žalia žole ir žydinčiomis pievomis.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: