Aplinka

Šarūnas Tubutis

Žemė – mūsų planeta. Tai kodėl mes nesirūpiname ja taip, kaip derėtų? Juk mūsų poveikis žemei yra ir poveikis mums, kuris atsilieps gyvenime visokiais neigiamais reiškiniais. Tad kodėl nepradėjus keisti gyvenimo įpročius, kad ir sunku būtų.

Jūs nepagalvojate, kaip atsiranda mūsų apyvokos daiktai, kuriuos mes naudojame. Manau, tikriausia ne, bet aš apie tai pagalvojau. Taigi, kad ir paprastas šaukštas, kuriuo daugelis naudojamės. Pirmiausia reikalingos medžiagos jam pagaminti. O kaip jas gauti? Žinoma, iš gamtos resursų daug galinčia technika. O šita technika naudoja kurą ir išmeta CO2 , kurio kiekis žemei turi įtakos. Kuo galingesnė mašina, tuo daugiau kuro sunaudoja ir išmeta CO2 . Čia tik pradžia. Po to visas medžiagas reikia nugabenti į gamyklas kur jos perdirbamos. Ir kaipgi tai daroma? Vėlgi mašinomis, kurios naudoja kurą išmesdamos CO2 . Po to perdirbant daug teršiama gamta. Žiniose išgirdau: sprogo aliuminio gamykla Rusijoje. Ir vėlgi kokia tarša ir padaryta žala mūsų planetai Žemei. Be būtiniausių daiktų neišsiverstume, todėl toliau tai tęsis ir bus teršiama Žemė. Tad reikia, kad prekė vėl pasiektų žmones ir vėl tam naudojamos mašinos. Be kuru varomų įrenginių žmonės nebeišsiverčia. Kaipgi be jų išsiversi šiais laikais? Niekaip, bet gal reiktų ekologiškesnių mašinų, kurios neterštų taip aplinkos ir dėl to po truputį galėtume pereiti prie ekologiškesnio gyvenimo?

Pažiūrėjęs AL Goro filmą „An inconvement Truth“ susimąsčiau apie daugelį jo keliamų atšilimo problemos padarinių. Labai gerai prisimenu, kai AL Goras pasakė: „reikia padaryti daug sprendimų, ne vieną“. Tada pradėjau mąstyt, ką reiktų ir žiūrėjau į jo paties pateikiamus teiginius. Klimato atšilimo problemą galima spręsti naudojant efektyvesnius elektros įrenginius, turint ekologiškas mašinas ir kt. Bet kodėl to nedarome? Paprasčiausiai neišgali daugelis įpirkt tokių mašinų, įrenginių. Daugelis mano, kad nuo jo vieno niekas neatsitiks, bet taip visiems galvojant viskas susideda į vieną visumą ir vyksta pokyčiai žemėje klimato įtakos atžvilgiu. Kaip pasakė Al Goras, reikia politikų noro. Pirmiausia didžiųjų ir galingųjų valstybių kaip JAV, nes jos turi didžiausią įtaką.

Viską mūsų gyvenime lemia politika ir ją reikia pažaboti. Tada per politines jėgas stabdyti klimato atšilimo labai didelį greitėjimą. Visos šalys turi mažinti aplinkos taršą. Buvo pasirašytas Kioto protokolas, kuris turėtų valstybes skatinti mažinti taršą dėl mūsų pačių. Bet kodėl ta tarša vistiek didėja? Kyla klausimų ir visada jų kils, bet ar juos tik iškelsime ar iškėlę ir veiksime? Reiktų veikti, bet tada politika turėtų pradėt daryt pasikeitimus. Jie reikalingi visiems.

Tarša – didžiausia problema žemėje. Ją reikia mažinti visokiais būdais, kokių tik gali visos planetos gyventojai pasitelkti. Kuo daugiau žmonių susirūpins ir norės padėt mėginti daryti pokyčius, gali būt, kad ką nors gero nuveiks. Reikia tikėtis, kad tokių žmonių atsiras ir jiems pavyks siekti savo užsibrėžto tikslo.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: