Gamta – mūsų namai

Gintė Preišaitė (koordinavo mokytoja Ingrida Ruchlevičienė)

Gamta – tai kas gyva, gražu, tikra. Ji – mūsų motina, gyvybės pradžia. Gamtą turime saugoti ir gerbti visa širdimi. Pradėkime nuo pačių mažiausių, paprasčiausių dalykų, kurie iš tikro yra be galo reikšmingi mums ir, žinoma, mūsų žaliajai, nuostabiajai draugei – Gamtai! Kodėl? Tuoj pabandysiu jus įtikinti.

Kiekvieną rytą atsikeliame, pradedame skubėti, paskęstame savuose rūpesčiuose ir net nesusimąstome apie neužsuktą čiaupą, paliktas neišjungtas elektros lemputes ar televizorių. Panirę į kasdienybę, rutiną, nespėjame pagalvoti apie tolimose šalyse ar net visai čia pat, Lietuvoje, nykstančius gyvūnus, įvairiomis nuotekomis teršiamus ežerus, upes. Kažkodėl net nesusimąstome, kad patys sukuriame tam sąlygas, kad patys leidžiame sau neatsakingai į visa tai žiūrėti, o tie, kuriems reikia mūsų pagalbos, kenčia.

Bet dar nevėlu keisti savo įpročius, mintis, tapti atsakingesniems, protingesniems. Pirmiausia reikia tiesiog apsidairyti aplink save, pabandyti pradėti keisti įpročius nuo pačių smulkiausių dalykų. Reikia užsibrėžti tikslą ir nebijoti jo siekti, nepasiduoti kitų įtakai, bet pačiam bandyti įtikinti, kad gamta – brangiausia ką turime. Jei kiekvienas žmogus pradės nuo savęs ir eis link tikslo, mūsų pasaulis vėl bus žalias, nuostabus. Kiekviena diena, mėnuo, galiausiai metai mūsų pastangų tikrai bus prasmingi.

Įsivaizduokite, kad net mažas mūsų žingsnis globojant gamtą gali išsaugoti gyvybę ar pradžiuginti mažą bitutę, kuri skraidydama ir rinkdama nektarą pajus gaivą, gėlių aromatą, o ne dūmų tvaiką. Mažiems paukšteliams, skrendantiems į šiltuosius kraštus, neteks kelionės baigti išsiliejusios naftos klane. Visi kartu ir kiekvienas po vieną tam galime užkirsti kelią. Mažesnis elektros eikvojimas ar šiukšlių rūšiavimas padėtų gamtai atsigauti. Juk plastikinis (atrodo, toks mažas ir visiškai nekenksmingas) maišelis suyra per penkis šimtus metų, o jų per dieną į šiukšlių dėžę išmetame tikrai nemažai. Ir tai tik vienas iš tūkstančių dalykų, dėl kurių mūsų planeta po truputį nyksta. Todėl reikia prisiversti netingėti, pagalvoti ne vien apie save, pripažinti klydus ir pradėti taisyti klaidas, gyventi švariau.

Mylėkime gamtą, kaip mylėjo mūsų senoliai, ir matykime ateitį žalią žalią, mielą mūsų akims, artimą širdžiai. Juk gamta – mūsų patys nuostabiausi ir, svarbiausia, vieninteliai namai.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: