Būk atsakingas!

Ieva Klinavičiūtė (koordinavo mokytoja Ingrida Ruchlevičienė)

Gamtos pasaulį kiekvienas suvokia, vertina savaip. Vieniems jis labai svarbus, kitiems – tik negyvas objektas… Aš manau, kad gamta yra tarsi mūsų visų dalelė. Mes ją ir saugome, ir niokojame, dažnai to patys nesuvokdami.

Žodis „gamta“ atrodo toks paslaptingas ir keistas. Nors, tikriausiai, tos kelios žodžio raidės kalba pačios už save. Prisiminkime karštas vasaros dienas ir šaltas spiginančias žiemas. Prisipažinkime, išvydę nuostabų vaizdą prieš savo akis, susimąstome, kaip gamta šitaip gali padaryti?! Kaip čia viskas tikslu, suderinta! Kažkas teisingai yra pasakęs: ,,Gamta nepakenčia netikslumų ir neatleidžia klaidų“. Taigi, ji „neatleidžia klaidų“. Manau, kad apie tai mums ir reikia susimąstyti. Gamta mums duoda ir dalijasi viskuo, ko tik norime, užsigeidžiame, tačiau kartais mūsų norai pranoksta visas ribas ir tuomet… Iš gamtos nebe prašome, o tiesiog imame reikalauti, ir šie reikalavimai neapsiriboja vien įžeidžiančiais žodžiais. Dažnai iškrečiame tai, dėl ko vėliau tikrai gailėsimės. Tai gal jau derėtų susimąstyti, ką mes galime duoti gamtai, kaip turime gyventi?

Jei nesielgsime atsakingai, išnaikinsime visa, kas gamtoje gyva. Juk gamta neapsiriboja vien medžiais ir žolynais. Viena svarbiausių jos dalelių aš laikau vabalėlius, vabzdžius. Vieni gyvena žemėje, kiti sklando ore. Nesvarbu, ar jie turi ragelius, ar sparnelius – visi turi savo šeimas. Jeigu jums nepatinka gamtos žaluma, jos spalvų paletė, tai susimąstykite apie tai, kad dėl vieno neatsargaus ar kvailo žingsnio: ne vietoje numesto degtuko, miške sukurto laužo, padegtų ražienų – didelė skruzdėliukų ar bitučių šeima gali nebesulaukti maisto išėjusio parnešti tėčio ar mamos.

Yra daugybė tokių ,,ledinės“ širdies žmonių, kuriems nesvarbios ne tik visos gamtos grožybės ir gėrybės, bet ir gyvasis pasaulis. Todėl jeigu nesielgiame atsakingai dėl gamtos, derėtų taip elgtis bent dėl ateinančių žmonių kartų. Nemanau, kad jie labai apsidžiaugs, pamatę tiek daug purvo, šiukšlių, plynus, išdegintus laukus.

Kiekvienas mūsų nori gyventi gražesniam, spalvingesniam pasauly. Noriu paprašyti žmonių, jog neliktų abejingi, jei mato, kad yra blogai elgiamasi su gamta, nes, vieno rašytojo žodžiais tariant, jei ,,bėgsi nuo problemos, pabėgsi nuo sprendimo“. O tiems, kurie visiškai negerbia savo aplinkos, norėčiau priminti, kad ,,gamta teisia paslaptingai, tyliai ir atlaidžiai, bet neišvengiamai“!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: