Gamta daro stebuklus

Loreta Karkletytė

Gamta – gražiausia ir natūraliausia, ką turi žmogus. Čia jis aprimsta, nepyksta ir visada šypsosi. Taip jaučiuosi ir aš. Žmogus, gyvendamas miesto šurmuly pavargsta nuo rutinos, skubėjimo, nesibaigiančių darbų ir galiausiai nuo triukšmo, spendinčio ausyse. Žmogus, gyvendamas charizmatiškoje miesto aplinkoje pamiršta ką turi svarbiausia – gamtą. Tačiau tuo pačiu jos nevertina, nes visų pirma jos nepažįsta.

Iškyla esminis klausimas, kodėl „miesto“ žmogus dažniau serga ir dažniausiai vaikšto pabalęs bei irzlus? O gamtoje arba bent jau arčiau gamtos gyvenantis žmogus niekur neskuba, dalina aplinkiniams džiaugsmą ir šypseną bei rečiau serga?

Vaikystės atostogas praleisdavau kaime, kur kartu su mama ir močiute jau Amžiną Atilsy rinkdavome vaistažoles. Tai buvo mano pirmasis pinigų uždirbimo šaltinis ir po to, daugiau ūgtelėjusi supratau, tuo pačiu ir neįkainojama gamtos pažinimo praktika. Visas surinktas vaistažoles kruopščiai džiovindavome palėpėje, kuo toliau nuo tiesioginių saulės spindulių, o išdžiuvusius vaistinius augalus laikydavome pačiose pasiūtuose medžiaginiuose maišeliuose, kuriuose išsilaikydavo visos vertingiausios augalo savybės.

Susirgęs žmogus griebiasi cheminių vaistų, pats net nepagalvodamas, kad malšindamas aukštą kūno temperatūra gali labai smarkiai pakenkti skrandžiui ir kitiems vidaus organams. Aukštą žmogaus kūno temperatūrą galima malšinti ir gamtoje surinkta žolele. Pelkinė vingiorykštė (Filipendula ulmaria) augalų aprašymuose įvardijamas kaip vaistinis augalas. Ir ne veltui! Aš ir mano šeima esame išbandę šį augalą kaip vaistinį ir tikrai neapasirikome. Kai temperatūra buvo pakilusi virš 38º C, nevartojau jokių kūno temperatūrą malšinančių cheminių vaistų, o gėriau tik šio vaistinio augalo arbatą – 2-3 l/per dieną. Ir ką, stulbinantis rezultatas, temperatūra nukrito po 2-3 dienų  ir jaučiausi puikiai! Iš šio vaistinio augalo gaminamas Paracetamolis, tik cheminiu būdu jį apdorojant, gaunamas jo pakaitalas, o ne natūralus gamtinis produktas. Tačiau aš apėjau šiuolaikinę mediciną ir iki šių dienų gydausi tik natūraliais vaistais.

Visada raginu savo draugus ir pažįstamus naudoti kuo natūralesnius vaistus, juk labiau mylėdami save gyvensime sveikiau ir žvaliau!

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: