Žaliasis kodas

Luka Smalinskaitė

Ekologija – tai reiškinys, kurį propaguoja bent kiek šiuolaikiškas šios žemelės gyventojas. Ekologija gerai panaudojama kuriant naujas prekes, pritraukiant patiklias reklamų aukas ir apgaudinėjant viskuo tikinčius madingus nelaimėlius. Šiais laikais ekologiškas žmogus nebijo gatvėje numesti šiukšlės, tačiau visiems postringauja kad plastikas yra net du šimtus metų! Ekologiškos prekės pakuojamos į visai neekologiškas pakuotes, o šių laikų taip pat ekologiškos pop žvaigždės vairuoja prabangiausius automobilius, kurių, žinoma, taip pat ne vienas.

Įsivaizduokime absoliučiai ekologišką pasaulį. Mano manymu jis būtų toks:

Fabrikai išskirtų ne anglies dioksidą, o deguonį. Automobilių taip pat mums nereikėtų, nes keliautume skraidančiais kilimais ir kitokiomis labai realiomis transporto priemonėmis. Panaikintume neekologiškas pasilinksminimo priemones – rūkymą bei alkoholį. Galbūt koks nors neapsišvietęs skaitytojas manęs ir paklaus kuo tai neekologiška? O aš jam ir atsakysiu, jog po tos trumpos ir smirdžios atsipalaidavimo minutėlės lieka kalnai šiukšlių, kurių mums visai nereikia.

Atsirastų įstatymas, leidžiantis po miestą vaikščioti įvairaus plauko padarams kurie gėlynus ir daržus apdovanotų savo itin ekologiškomis dovanėlėmis, analogiškai atsirastų įstatymas draudžiantis vaikščioti basomis. Kas be ko, mes nebenaudotume naftos, atsirastų kas nors kita, kas šią neekologišką energijos sukūrimo rūšį pakeis, gal tada ją vadinsime mafta, kas žino?…

Vietoje šiuolaikinių skalbimo, balinimo ir plovimo priemonių naudotume ramunėles ir ajerus ir būtume pagerbti tarp močiučių. Maistą mes pakuotume į valgomas pakuotes, o vietoj stiklinės ir plastikinės taros naudotume įvairiausių skeltanagių ragus. Grįžtume prie labai ekologiškų užsiėmimų, tokių kaip žvejyba ir miško gėrybių rinkimas, o užvis labiausiai mėgautumėmės pasivaikščiojimus tylia upės pakrante su mylimu gauruotu šunimi. Kaip žinia, mūsų mylimąjį ozoną plonina ir keiksmažodžiai bei kiti mūsų auselėms nemieli žodžiai, taigi visus prasikaltusius įdarbintume gerų ir blogų žodžių rūšiuotojais.

Kokia šauni bus jaunoji karta! Kaip ji pakeis visą pasaulėlį! Vos šalyje įsivyraus ekologija, staiga grįš visos vertybės, dorybės ir gėrybės!

O, gaila, norėjau iš šio sapno dar ilgai nepabusti…

Reklama

One response to this post.

  1. Ekologija tai ne reiškinys, o procesas. Ir, deja, šie du terminai labai skiriasi. Reiškinys tai kas vyksta savaime, o procesas tai veiksmų atoveiksmis, taigi pirmasis sakinys tikrai yra klaidingas.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: