Gamta – mano sielos atgaiva

Laima Bruzgulytė

Pastaruoju metu Žemės, kurioje gyvename, vaizdas dramatiškai pakito. Miškų kirtimas, gyvūnų medžiojimas ir bendra aplinkos tarša ne tik nuskurdino gamtos pasaulį, bet ir sujaukė jos dėsnius. Kasmet sulaukiame vis karštesnių vasarų, žiemą iškrenta mažiau sniego, svetur dažnėja audros ir potvyniai – visa tai nežada nieko gero. Šie neigiami reiškiniai yra akivaizdus pavojaus ženklas ne tik tolimesnei gyvybės egzistencijai, bet ir pačiam žmogui kaip dvasiškai tobulėjančiai būtybei. Manau, jog būtent dėl šiame technologijų amžiuje plintančios vertybių krizės rūpinimasis materialiais dalykais užgožė bent menkiausią dėmesį aplinkai, kurioje gyvename. Šiais laikais žmogus tapo pakankamai galingas, kad reguliuotų pasaulio išvaizdą, todėl subjaurota gamta ir visos su tuo susijusios ekologijos problemos tik atspindi mūsų dvasinį apsileidimą.

Į atmintį įsirėžė vienas ankstyvas praėjusios vasaros rytas, kada gamta man suteikė tikro džiaugsmo ir pilnatvės jausmą. Atsimenu, kaip vos pabudusi priėjau prie plačiai atverto lango: į veidą padvelkė gaivaus oro šuoras, klausą įtempė paukštelių čiulbesys, o prieš akis atsivėrė sodriai žalia, didinga augmenija. Pasak Heinricho Heinės, „Gamta, kaip didis poetas, sugeba ir menkiausiomis priemonėmis pasiekti didžiausią efektą“. Manyčiau, ši citata puikiai paaiškina mane apėmusį pakilumo jausmą. Deja, tąkart supratau, jog tokių jaukių, natūralių gamtos kampelių mūsų planetoje sparčiai mažėja, tad dėl kitų ir savęs turiu susirūpinti aplinkos ateitimi ir švarinimu.

Šiuolaikinės informacijos priemonės be paliovos skelbia, ką turėtų daryti kiekvienas pilietis, norėdamas išgelbėti Žemę nuo gamtos katastrofų, tačiau aš pasistensiu nesikartoti ir joms neantrinti. Žinoma, skatinti ir plėtoti aplinkosaugą – daugiausia, ka žmogus gali padaryti, tačiau jau vien tik taršos sustabdymas atneštų teigiamų rezultatų. Jeigu visi nustotume tyčia mėtyti šiukšles gatvėje, be reikalo iš čiaupų leisti vandenį ar tiesiog naudoti elektros energiją, kai tai nėra būtina, neabejoju, padėtis imtų taisytis. Kiekvienas, vėdindamas kambarį, galėtų palikti atidarytą langą tik kelioms minutėms, kad neišeitų visa šiluma, o į šaldytuvą dėti ne karštą ar šiltą, o atvėsusį maistą. Europiečiai galėtų paieškoti prekių su „eko“ ženklu, kuris reiškia, kad produktas tausoja aplinką. Ir nedidelės pastangos sukelia didelius pasikeitimus.

Be abejo, mano išvardinti aplinkos saugojimo veiksmai yra tik nedidelė dalelė to, ką privalome keisti vardan ateities kartų. Svarbiausia pakeisti požiūrį į kasdien supančią aplinką, suprasti, kad ja reikia pasirūpinti kaip savo gyvenimo dalimi. Kitaip nebeliks gamtos grožio – natūraliausio ir tikriausio žmogaus sielos džiaugsmo.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: