Mielieji Žemės gyventojai

Monika Pavalkytė

Labai prašau Jūsų pagalbos. Man ir kitiems žvėrims gresia pavojus. Todėl aš, voverytė, buvau įpareigota miško gyventojų parašyti Jums laišką. Labai prašau, padėkite mums.

Bėda ta, kad man ir kitiems mano draugams gali tekti ieškoti naujos gyvenamosios buveinės. Tai jau būtų ketvirtas kartas!

Paaiškinsiu detaliau.

Vieną dieną aš, voverytė Rita, ėjau į mišką riešutauti. Ten sutikau savo gerą draugę laputę. Pašnekėjom, pasitarėm, ir aš nustraksėjau toliau. Eidama tolyn, pamačiau vilką. Jau norėjau išsigandusi bėgti, bet vilkas stūgaudamas mane sustabdė ir pasakė gandą:

–          Artimiausiu metu mūsų miške pasirodys medkirčiai ir plynai iškirs mišką.

Aš tik pakraipiau pečiais ir nustriksėjau tolyn į mišką. Ten sutikau besiganantį briedį.. Briedis, mane pamatęs, nudžiugo, pasikvietė artyn ir sužnibždėjo į ausį:

-Visur tavęs ieškojau. Rytoj į mišką atvažiuoja miško kirtėjai. Man tai pranešė mano geras draugas šuo Rikas. Jis girdėjo, kaip apie tai kalbėjo jo šeimininkai.

Aš nejuokais nusigandau ir atsakiau:

-Briedi, šaukime miško gyventojų susirinkimą. Turime nuspręsti, ką mums daryti, gal dar galime išgelbėti mišką.

Miško gyventojai, iš lūpų į lūpas išgirdę tokią žiną, susirinko būryn greitai.

– Brangieji, į mūsų mišką atvažiuoja miško kirtėjai. Jie ruošiasi iškirsti mūsų mišką. Turime ką nors daryti, – kreipiausi aš.

– Iškaskime griovius per visus į mišką vedančius kelius,- sukriuksėjo šernas.

– Siūlau užtverti įvažiavimus gyvąja žvėrių grandine. Pamatę medkirčius, atstatykime ragus ir kovokime iš visų jėgų,- pasiūlė danielis.

Lapė irgi turėjo mintį:

–          Reikia jiems „susukti“ galvas taip, kad jie miške pasiklystų.

Briedis pažadėjo pakalbėti su draugu šunimi ir jį paprašyti, kad perkalbėtų savo šeimininkus.

Susirinkime buvo išsakyta dar daug kitų minčių, kurias įgyvendinti būtų buvę nelengva.

Kitą dieną iš tikrųjų atvažiavo miško kirtėjai. Mes kai ką bandėme daryti, tačiau šitie žmonės nieko nebijojo. Jie mišką kirto visą dieną.

Bijodama ir netekusi vilties apsaugoti save ir kitus miško gyventojus savo jėgomis, kreipiuosi į visus Žemės gyventojus:

– Gyventi norite ne tik Jūs, bet ir mes. Tačiau mūsų teisės į gyvenimą vis labiau paminamos: kertami miškai, mes netenkame savo namų, mums vis sunkiau išsimaitinti, išmaitinti savo vaikelis ir jais tinkamai pasirūpinti. Tačiau Jūs galite mums padėti! Reikia tik taip masiškai nekirsti miškų. Jūs esate gudrūs, sugalvokite, kuo galėtumėte pakeisti medieną, taip plačiai visur naudojamą… O jei ji Jums labai reikalinga, vietoj iškirsto medžio pasodinkite naują, vietoj iškirsto miško atsodinkite jauną.

Tikiuosi, kad išgirsite šį mano šauksmą ir, prieš kirsdami medį, pagalvosite apie mus, kartais tokius bejėgius ir priklausomus nuo Jūsų geros valios.

Pagarbiai,

voverytė Rita

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: