Kad gražios mintys virstų gražiais darbais…

Adomas Pūras

Šilti, švarūs ir jaukūs namai – visų žmonių svajonė. Kiekvienas šeimininkas savo namus puoselėja, puošia, saugo, nes tai yra jo prieglobstis nuo visų bėdų ir darganų. Deja, dažniausiai užmirštame, kad Žemė –  mūsų namai. Kas mes be jos gėrybių? Tad gal laikas žmonijai atidžiau pažvelgti į savo namų kertes ir pagaliau susitvarkyti?

Mano svajonių Žemė turėtų būti tokia, kad joje visi jaukiai, saugiai ir gerai gyventų. Aš manau, kad joje nebūtų vietos nusikaltėliams, vagims, narkomanams, brakonieriams, nesąžiningiems politikams, teroristams, religiniams fanatikams, kurie niokoja, žudo, plėšia, naikina, apgaulės būdu savinasi svetimą turtą. Miestuose turėtų būti daugiau žalumos: parkų, skverų, želdinių, kurie valytų orą, skleistų malonų aromatą, džiugintų akį. Norėčiau vaikščiodamas gatvėmis kvėpuoti ne išmetamosiomis dujomis, o gaiviu ir švelniu medžių bei gėlių kvapais pripildytu oru. Bet ar taip yra šiuo metu?

Ne! Mūsų realioji žemė yra niokojama, nuodijama, šiukšlina ir purvina. O, kad visi žmonės nors kartais pagalvotų ir susimąstytų apie mūsų pasaulį, kuris nuo užterštumo baigia uždusti!

Jeigu aš turėčiau valdžios ir galios, tikrai pasistengčiau pažaboti netvarką, nusikalstamumą bei neapdairius, kenksmingus mokslininkų eksperimentus. Viską, – nuo mažiausios priežasties iki didžiausio padarinio, nuo menkiausio benamio iki galingiausių gamyklų ir koncernų, – reikia išmintingai, tvarkingai valdyti, kad tarnautų visuotinei gerovei. Benamiams, kurie šiukšlina aplinką, gąsdina žmones, griebiasi vagysčių, reikalingi jaukūs centrai, kur juos pavalgydintų, aprengtų ir suteiktų ne tik nakvynę, bet ir darbą. Narkomanų, kurie švirkštais platina ligas ir plėšikauja, išgydymui reikia daugiau investicijų į mediciną, kad būtų sukurti vaistai, mažinantys potraukį narkotikams, ir atliekama prevencija prieš šią ligą. Brakonieriams, kurie žudo ir naikina laukinę gamtą, reikia bet kokia kaina užkirsti kelią ir padidinti, sugriežtinti bausmes net už menkiausią prasižengimą. Automobilius ir kitas mašinas, kurios išskiria nuodingas dujas, privalu keisti į elektra ar ekokuru varomą ekologišką transportą. Gamybos įmonėms, kurios naikina ozono sluoksnį, teršia dirvožemį ir vandenį, reikia skirti daugiau dėmesio ir investuoti lėšas į oro bei vandens filtrų tobulinimą ir priežiūrą. O moksliniai eksperimentai, kurie kenkia visai Žemei ir artina globalinį atšilimą, turi būti atidžiai kontroliuojami arba iš viso uždrausti.

Žmonijos egzistencijos ir veiklos metu susidarančių atliekų naikinimo problema – viena opiausių šiuo metu! Jos sprendimas turėtų prasidėti nuo mūsų kiekvieno atskirai požiūrio bei mąstymo pasikeitimo ir baigtis globaliais teisingais sprendimais, kaip utilizuoti atliekas, nekenkiant mūsų žemei. Labiau susimąstęs suprantu, kad daugiausiai žemei kenkia neatsakingai žmonių priimti sprendimai, klaidingos vidinės nuostatos, neteisingas, žalingas gyvenimo būdas. Manau, kad kiekvienas turime pradėti keisti pasaulį nuo savęs!

Aš galiu pasodinti daug medžių, kurie valytų orą, teiktų gaivų pavėsį, kitų augalų, kurie skaidrintų mano ir aplinkinių žmonių nuotaiką savo nepaprastų žiedų kvapu bei grožiu džiugintų akį ir širdį. Galiu nepirkti sudėtingai naikinamų pakuočių, mažiau naudotis transportu, kuris teršia orą, nešiukšlinti, rūšiuoti atliekas, nenaudoti aerozolių, neturėti žalingų įpročių.

Tačiau kai tapsiu suaugusiu žmogumi, mano galimybės, manau, bus žymiai didesnės, kad su vienminčiais kartu galėčiau kurti svajonių žemę, kurioje visi laisvai, saugiai, nevaržomai galėtų realizuoti savo siekimus.

Tikiu, kad viskas, kas prasideda gražiomis mintimis – virsta gražiais darbais.

Reklama

One response to this post.

  1. Posted by susirupines on vasario 3, 2010 at 15:14

    Kokie yra kenksmingi mokslininkų eksperimentai, kuriuos mini? Kam miestuose žalumos, jei jos yra miškuose? Galbūt benamiai nenori darbo? Automobiliai – ekokuras – ar jį kurti yra efektyviau ir naudingiau gamtai? 🙂

    Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: